Sözleşme Tercümesi

Sözleşme Tercümesi ihtiyaçlarınız için Türkiye’nin en iyi tercüme bürosu ile çalışabilirsiniz.

İstanbul’da ve Kahire’de şubeleri olan tercüme büromuz, hukuksal tercümelerde ciddi bir uzmanlığa sahiptir. Hukuk tercümesi tüm tercümanlarımız, uzun yıllara dayanan tercüme deneyimine sahip, üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun profesyonellerdir. Semantik Çeviri yüksek teknolojiye dayanan alt yapısı ve bilgi birikimi, başarılı çevirmenleri, konularına hakim proje yöneticileri, sayesinde sayesinde müşterilerine üstün kalitede yazılı ve sözlü tercüme hizmeti sağlamaktadır. Şirketimizle çalışan müşteriler içinde global şirketler, hukuk şirketleri, avukatlar, belediyeler, kobiler ve orta ölçekli şirketler ve devlet kurum ve kuruluşları bulunmaktadır.
Hukuki tercümeler çeviri ve tercüme sektörünün en güç alanları arasında yer alır. Böyle çevirilerde yapılabilecek küçük bir yanlışlık bile kişilerin ve firmaların mali zarar görmelerine, iyi imajlarını kaybetmelerine ve bunun yanında yasal yaptırımlarla uğramalarına neden olabilir. Hukuki tercüme sektörünün müşteriler tarafından en çok tercih edilen şirketi olmanın bilinciyle müşterilerimizin bize karşı beslediği güvene değer veriyor, mutlak müşteri memnuniyeti yaratmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Sözleşme Tercümesi için de müşterilerimiz için hizmet üretmekten sevinç duyuyoruz.

Şirketiniz için kalite gerçekten vaz geçilmez ise ve rekabetçi fiyatla doğruluğundan emin olacağınız ve güvenebileceğiniz tercüme hizmetine ulaşmak istiyorsanız Semantik Çeviri size destek olmaya hazır.

Sözleşme Tercümesi

1996 yılından bu yana yazılı ve sözlü hukuki çeviriler konularında çok sayıda işi zamanında ve başarıyla tamamladık. Aşağıda sunduğumuz listede tıp çevirisi hizmeti sağladığımız konulardan bazı örnekler listeleniyor:

Ürün Sorumluluğu, Medya Hukuku, Kar Zarar Cetvelleri, Yürütme Erki, Hukuki Pozitivizm, Faaliyet Raporları, Vergi Mevzuatı, Sanık İfadeleri, Sponsorluk Anlaşması, Nüfus Kayıt Örneği, Kıymetli Evrak Hukuku, Kamu İhale Genel Tebliği, Kilise Hukuku, Yüksek Lisans Tezleri, Emlakçı Hukuku, Konut Hukuku, Kredi Anlaşmaları, Fon Bültenleri, Pasaportlar, Muvafakatnameler, Distribütörlük Sözleşmeleri, Hukuki Şekilcilik, Mevzuat, Yabancı Yargı Kararları, Yönetim Kurulu Kararları, Uzay Hukuku, Sponsorluk Sözleşmesi, Kefaletnameler, Tıp Hukuku, Kredi Evrakı, İcra Hukuku, Bankacılık Evrakları, Eşya Hukuku, Avans Teminat Mektupları, İçtihat Hukuku, Ticaret Belgeleri, İnsan Hakları Hukuku, Lisans Sözleşmeleri, Hukuk Kitabı, Taşeron Sözleşmeleri, Hizmet Sözleşmeleri, Hukuk Bilimi, Kamu Sağlığı Hukuku, Taşımacılık Hukuku, Uluslararası Tahkim, Telif Hakları Hukuku, Karşılaştırmalı Hukuk, Deniz Ticaret Hukuku, Menfi Tespit Davaları, İşletme Hukuku, Ceza Hukuku, İnceleme Raporları, Dava Belgeleri, Sigorta Zeyilnameleri, Göçmen Hukuku, Evlenmenin İptali Davaları, Geçici Teminat Mektupları, Sözleşme Hukuku, Taahütname, Şirket Birleşme Sözleşmeleri, İdarenin Sorumluluğu Davaları, Doğal Hukuk, Oda Sicil Kaydı, Sabıka Kaydı Belgeleri, Teamül Hukuku, Marka Hukuku, İhale Şartnameleri, Uluslararası Hukuk, Kamu Hukuku, Evlilik Belgeleri.

Sözleşme Tercümesi

Vermekte olduğumuz üstün kaliteli hizmet sayesinde bize güven beslemekte olan müşterilerimizden bizi çok mutlu eden e-mail mesajları bize gönderiliyor. Buradaki listede bu mesajlardan bir kısmını sizinle paylaşıyoruz.

 • Çeviri şirketleriyle çalışmak bizler için ciddi bir problem olmuştu. Semantik Çeviri ile bu dertten kurtulduk. Deneyimli tercümanları ve proje yöneticileri ile üstün kaliteli hizmet verdiklerini özellikle ifade etmek istiyorum.
  (Genel Müdür Asistanı)
 • Hukuk büromuz adına hazırladığınız Türkçe – Fransızca hukuk sözlüğü muhteşemdi. Aradan uzun süre geçmiş olmasına rağmen halen o sözlükten faydalanıyoruz.
  (Hukuk Bürosu Yöneticisi)
 • Bugüne dek çalışmış olduğumuz hukuki tercüme firmalarının tümünden çok çok farklısınız. Üstün kaliteniz, özenli çalışmanız ve uygun fiyatlarınız için firmanıza teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.
  (Satın Alma Müdürü)
 • Hukuk ofisimiz için çeviri belleği oluşturduğunuz için artık tercüme için daha az para harcıyoruz. Sizi seçerek çok yerinde bir karar vermişiz. Sahip olduğunuz ileri teknoloji ile ne kadar gurur duysanız azdır. Tanıdığımız tüm kurumlara sizi tavsiye ediyoruz. İç Satın Alma Müdürü
 • Hukuki tercüme bizim için çok kritik. Hazırladığımız mahkeme evraklarında yapılabilecek en ufak bir tercüme hatası müvekillerimizin maddi ve manevi zararlara uğramalarına yol açabilir. Semantik Çeviri Belgelerin hassasiyetini bildiğinden çevirilere her zaman aşırı itina gösteriyor. (Avukat)
 • Şirketinizin proje koordinatörleri ve yöneticileri gerçekten çok çok başarılı. tercüme ve yerelleştirme projelerimizde tümünde projelerin ilk gününden son gününe kadar bizimle sürekli olarak temas kurup ihtiyaç olan yerlerde bize sorular sordular, bizim fikrimizi aldılar. Proje süreçleri ile ilgili olarak şirketimize sürekli olarak bilgi ilettiler. Onlarla işbirliği yapmak bizi gerçekten mutlu ediyor.
  Uzman Doktor
 • Firmanızı bana arkadaşlarım çok methetmişti. Hukuk felsefesine ilişkin doktora tezimin Kırgızcaya tercümesi muhteşem oldu. Teşekkürler Semantik Çeviri Bürosu!
  (Akademisyen)
 • Süper fiyat, harika kalite… Holding firmamızı çeviri ve tercüme tasasından kurtarmış olduğunuz için çok teşekkür ediyorum.
  (Genel Müdür Yardımcısı)
 • Sözleşme Tercümesi konusunda çalışılabilir bir tercüme şirketi bulmak hiç de kolay değil. Bu konuda hem tecrübe hem uzmanlık sahibi az sayıda şirketten biri de Semantik Çeviri. Hukuki terimlere hakimiyetleri mükemmel.
  (Avukat – Hukuk Bürosu Sahibi)
 • Hukuksal çeviriler bu kadar becerikli olmanıza gerçekten şaşırdım. Bu konuda geçmişte bize hizmet sağlamış olan tüm yabancı çeviri firmalarından daha profesyonel hizmet sağlıyorsunuz.
  (Özel Hastane Sahibi)
 • Mahkeme belgelerimizin Hintçeye çevirisinde profesyonelce çalışarak harika bir iş çıkarttınız. Hukuk çevirisi alanındaki profesyonelliğiniz tartışılmaz. Sizlere nasıl teşekkür edebilirim bilmiyorum.
  (Avukat)
 • Kira sözleşmemizi tam 30 dile hakkını vererek tercüme ettiniz. Hem tıbbi hem de teknik terminolojiye çok hakimsiniz. Artık her projemizde çeviri büronuzla işbirliği yapacağız.
  (Pazarlama Müdürü)

Sözleşme Tercümesi için başka bir çeviri bürosunu değil de bizi tercih etmelisiniz?

Günümüzde en kaliteli çevirilerin sadece ve sadece o dilin konuşulduğu ülkede verilebileceğini biliyoruz. Bu sebeple tüm çevirmen ve editörlerimiz sadece kendi ana dillerinde çeviri ve tercüme hizmeti sağlıyorlar.
Çeviri şirketimizi diğer bütün rakiplerinden ayrı kılan temel noktalar yüksek teknoloji kullanmamız büyük ve çok dilli projelerdeki uluslararası deneyimimiz, müşteri gizliliği konusundaki duyarlılığımız, gerçekleştirdiğimiz projelerin her fazında kesinlikle uyguladığımız kalite güvence süreçleridir.

Sözleşme Tercümesi

Semantik Tercüme Bürosu olarak sadece ülkemizin il merkezlerinde değil ayrıca ilçelerinin çoğunluğunda da sözlü ve yazılı çeviri hizmetleri veriyoruz. Sözleşme Tercümesi için aşağıdaki ilçelerimizde de hizmet sunuyoruz.

Rize – Çayeli, Artvin – Hopa, Tekirdağ – Şarköy, Ordu – İkizce, İzmir – Foça, İzmir – Ödemiş, Sivas – İmranlı, Adana – Aladağ, Kastamonu – Bozkurt, Çankırı – Yapraklı, Kütahya – Aslanapa, Sivas – Divriği, Karabük – Safranbolu, Gaziantep – İslahiye, Balıkesir – Erdek, Rize – Derepazarı, Muş – Hasköy, Bingöl – Genç, Bilecik – Pazaryeri, Eskişehir – Mihalgazi, Hakkari – Şemdinli, Hatay – Kırıkhan, Bingöl – Solhan, Şırnak – İdil, Bursa – Yıldırım, Gümüşhane – Kürtün, Çankırı – Ilgaz, Kayseri – Akkışla, İstanbul – Sultanbeyli, Kilis – Polateli, Ağrı – Tutak, Çanakkale – Ayvacık, Çanakkale – Gökçeada, Tokat – Zile, Bayburt – Demirözü, Amasya – Hamamözü, Rize – Fındıklı, Ordu – Akkuş, Artvin – Ardanuç, Burdur – Altınyayla, Şırnak – Beytüşşebap, Uşak – Eşme, Sivas – Gürün, Çankırı – Bayramören, Burdur – Kemer, Diyarbakır – Dicle, Ardahan – Göle, Batman – Kozluk, Mardin – Dargeçit, Edirne – Meriç, Denizli – Beyağaç, Zonguldak – Devrek, Kırıkkale – Yahşihan, Gaziantep – Karkamış, Bitlis – Adilcevaz, Bartın – Amasra, Adıyaman – Tut, Tunceli – Ovacık, Hatay – Yayladağı, Tekirdağ – Malkara, Mersin – Erdemli, Kütahya – Altıntaş, Kırklareli – Pehlivanköy, Kırklareli – Babaeski, Tokat – Erbaa, Muğla – Datça, Balıkesir – Ayvalık, Samsun – Ondokuzmayıs, Hatay – Samandağ, Isparta – Yalvaç

Hem ülkemizde hem de dünyanın farklı ülkelerinde bulunan kurumsal müşterilerimize dünyanın 100’den fazla dilinde her türlü hukuki tercüme ve yerelleştirme hizmetleri sağlıyoruz. Sözleşme Tercümesi konusunda hizmet sunduğumuz dillerden örnekler aşağıda yer alıyor:

Azerice sözleşme Tercümesi, Moğolca sözleşme Tercümesi, Malayca sözleşme Tercümesi, Korece sözleşme Tercümesi, Çekçe sözleşme Tercümesi, Çince sözleşme Tercümesi, Makedonca sözleşme Tercümesi, Kazakça sözleşme Tercümesi, Türkçe sözleşme Tercümesi, Özbekçe sözleşme Tercümesi, Katalanca sözleşme Tercümesi, İspanyolca sözleşme Tercümesi, Rusça sözleşme Tercümesi, Norveççe sözleşme Tercümesi, Rumca sözleşme Tercümesi, İsveççe sözleşme Tercümesi, Almanca sözleşme Tercümesi, Türkmence sözleşme Tercümesi, Moldovca sözleşme Tercümesi, Lehçe sözleşme Tercümesi, Japonca sözleşme Tercümesi, Hırvatça sözleşme Tercümesi, Romence sözleşme Tercümesi, Tayvanca sözleşme Tercümesi, Hollandaca sözleşme Tercümesi, Fince sözleşme Tercümesi, Tatarca sözleşme Tercümesi, Ermenice sözleşme Tercümesi, İrlandaca sözleşme Tercümesi, Urduca sözleşme Tercümesi, İtalyanca sözleşme Tercümesi, İbranice sözleşme Tercümesi, Farsça sözleşme Tercümesi, Yunanca sözleşme Tercümesi, Fransızca sözleşme Tercümesi, Bulgarca sözleşme Tercümesi, Çeçence sözleşme Tercümesi, Ukraynaca sözleşme Tercümesi, Arnavutça sözleşme Tercümesi, Zuluca sözleşme Tercümesi, Flamanca sözleşme Tercümesi, Altayca sözleşme Tercümesi, İngilizce sözleşme Tercümesi, Felemenkçe sözleşme Tercümesi, Hintçe sözleşme Tercümesi, Süryanice sözleşme Tercümesi.

Sözleşme Tercümesi ile alakalı istekleriniz ya da sorularınız için firmamıza bir e-posta mesajı atabilir veya bizimle telefonla iletişime geçebilirsiniz:
Telefon : 90 216 409 10 23 (pbx)
Fax : 90 216 409 10 24

Sözleşme Tercümesi

Şirketimizin tüm çalışanlarının daha yetkin düzeye gelebilmeleri ve teknolojideki gelişmeleri izleyebilmeleri için sürekli olarak eğitim ve kurs programları organize ediyoruz. Çalışanlarımızın geleceği için çaba sarf etmek ve onlar için ideal bir çalışma atmosferi oluşturmak en önemli önceliklerimiz arasında yer alır.

Sözleşme Tercümesi alanında ülkemizin en çok tercih edilen firması: Semantik Çeviri Bürosu

Sözleşme Tercümesi

Yazan : Necati Ergin

bu yazının etiketleri
hukuki tercüme, çeviri bürosu, tercüme bürosu, hukuk tercümesi, sözleşme çevirisi, hukuk çevirisi, hukuki çeviri, Sözleşme Tercümesi, sözleşme tercümesi

Tagged with: , , , , , , ,
Posted in Blog